Yeni Volkswagen Up! GTI 2018’de Çok Konuşulacak

0
82

Son bir kaç senedir trafiğe tepeden bakan geniş jantlarıyla ezercesine heybetli SUV araçlar çok moda. Fakat otomotiv uzmanlarına göre, gelecek, küçük sınıf araçların olacak. Zira artan trafik, yakıt tüketimini azaltma isteği, etrafa karşı duyarlı olma şuuru küçük sınıf araçları daha popüler kılacak. İşte tam da bu bakış açısından yola çıkan Volkswagen markası 2011 seneninde bizi, Volkswagen Up! ile tanıştırmıştı.

2018 Model Volkswagen Up! GTI Özelliklerine Bakalım mı?
Markanın küçük sınıfta rekabeti güçlendirdiği araç, şirin, sportif, genç, hem de çok genç, havalı ve eğlenceli bir imaja sahip. Çok hafif olan Volkswagen Up!, formunu savunurken gücünü düşürmüyor. Hafifliği performansını arttırıyor. Araç tam, 997 kilo.Üstelik yakıt tüketimi ile ilgili oldukça eli sıkı davranıyor. Onun için gerçek bir şehir içi otomobil demek yanlış olmaz.

Tasarımda Göze Çarpanlar:
Kırmızı çizgili ön ızgara, siyah baskın ön tampon, 17 inç genişlikteki jantlar ana tasarım ayrıntıları olarak karşımıza çıkıyor. İç mekanda son zamanda otomotiv piyasasında çok trend olan siyah&kırmızı kontrastı hakim. Kokpitte kırmızı renk çok havalı ve sportif bir tesir yaratmış.
Volkswagen Up! GTI Motor Özellikleri Nasıl?

Motoru konusunda söylenebilecek ilk söz, yakıt tasarrufu konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayacağı ve oldukça sağlam olması için çok titiz bir mühendislik çalışması yapıldığı istikametinde.
Küçük sınıfın neşeli aracı, 1.0 litrelik 3 silindirli motora sahip. 113 beygir gücündeki bu motr 200nm tork ile çalışıyor. 0km’den 100km’ye 8.8 saniyede erişiyor. Onunla en fazla 197km hız yapabiliyorsunuz ki, bu da şehir içi için oldukça başarılı bir rakam.

Volkswagen Araç Sahibi Olmayı Seviyoruz!
Ülkemizde yapılan anketlerin pek çoğunda Volkswagen markası tercihlerde ilk sıralarda bulunuyor. Alman otomotiv devi Volkswagen, kaplerimizde güven duygusu ile özel bir yer etmiş vaziyette. Marka, harbiden de kullanıcıya uzun yıllar mesele çıkarmayan motor, kaporta ve işçilik kalitesiyle ününü hak ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin