Volkswagen Golf 1.4 TSI DSG Highline 2018 Makyajlı Kasa Yeni Özellikleri

0
507

Makyaj denildiğinde akla fark edilmesi zor küçük tertip etmeler gelmeye başladı. Golf ‘te de yapılan makyaj küçük farklıklardan oluşuyor. Sevilen bir otomobilin makyajla beraber büyük bir farklığa uğraması beklenemezdi. Far tasarımı savunurken aydınlatma yenilenmiş. LED gündüz farları ve LED farlar yeni. Standart LED aydınlatmalı stopların içerisinde değişik grafikler kullanılmış. Tamponlarda da küçük dokunuşlarla makyaj tesiri oluşturulmuş. Test aracımızdaki dikkat çekici sarı renk ve yeni jant tasarımları da makyajın tesirlerinden.

Sadece ait olduğu grubun değil, sınıfının da en başarılı modellerinden biri VW Golf. Yedinci nesli makyajlanan Golf, küçük fakat tesirli farklıklarla yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Masaj özellikli sürücü koltuğu uzun müddetli yolculuklarda konforu arttırıyor. Koltuk destekleri oldukça iyi.

Otomobilin dışarısında yapılan küçük aktüellemeler gibi içeride de yeni ayarlarlamalar yapılmış. Süsleyici iç mekan kaplamaları yenilenmiş. 12,3 inçlik dijital gösterge grubu fonksiyonellik ve ergonomiyi arttırıyor. Göstergeler beş değişik alternatif ile kişiselleştirilebiliyor. Artık daha büyük, 9,2 inçlik bir dokunmatik multimedya ekranı sunuluyor. Çözünürlüğü de arttırılan ekranın göz hizasının altında olması kullanımı zorlaştırıyor.

Test aracımızın sürücü koltuğunda masaj özelliği bulunuyordu. Uzun müddetli yolculuklarda konforu arttıran bu donanıma premium sınıf haricinde rastlamak zor. Makyaj, kozmetik yenilikler kadar teknolojik yenilikleri de içeriyor. Şehir içi güvenlik sistemleri de makyajla beraber gelişip çeşitlenmiş. Şehir içi acil vaziyet freni, yaya güvenliği işlevi, trafik sıkışıklığı asistanı gibi donanımlar Golf ‘ün daha güvenli olmasını sağlıyor. Golf’ün motor seçeneklerine baktığımızda, hepsi turbo destekli olan benzinliler, 1.0 TSI 110 HP, 1.4 TSI 125 HP ve 1.4 TSI 150 HP’den oluşuyor. Dizel motor istenilirse 1.6 TDI 90 HP ve 1.6 TDI 115 HP karşımıza çıkıyor.

Ücret listesi 1.0 TSI ile 83.800 TL’den başlıyor. 11.500 TL fark ile DSG şanzımana geçilebiliyor. Dizel motor da 98.400 TL’den başlıyor. Test aracımız 1.4 TSI 125 HP DSG. 103.100 TL’lik başlangıç ücretine sahip. 6.600 TL fark ile 150 HP’lik seçeneğe geçmek olası. Test aracımızdaki 1.4 TSI 125 HP alt devirlerden itibaren canlı bir çalışma karakterine sahip. Suskun ve sarsıntısız çalışan motor 9,9 saniyelik 0-100 kilometre/s test verisiyle mantıklı hızlanma sağlıyor. Ara hızlanmalarda ise yeteri kadar atak olabiliyor. DSG şanzımanın hızlı yapısı ve yerinde vites seçimleri sürüş kabiliyetlerini ve sürüş keyfini arttırıyor. Motor ve şanzıman uyumu yakıt tüketimine yansıyor. 5,9 lt/100 kilometre’lik vasati test tüketimi hemen hemen dizel motor ekonomisi sağlıyor.

Direksiyon sisteminin sertliği iyi ayarlanmış. Manevralarda yeteri kadar konforlu. Yüksek hızlarda ve ani şerit değişimlerinde güven veriyor. Süspansiyon sistemi de konforu gözetiyor. Golf 1.4 TSI’ın çok noktadan irtibatlı arka süspansiyon sistemi konforu arttırıyor. Tabandaki bozukluklar bakanlar kurulu fazla taşınmıyor. Amortisörlerin darbe emişleri başarılı. Ani ağırlık transferlerinde de karoser salınımları kontrol altında tutulabiliyor. Netice olarak iyi bir otomobil makyajla birlikte çağdaşlaşıp, donanımları aktüellenerek daha iyi noktaya taşınmış.

Multimedya sistemi kontrollerinde dairesel kumandaların savunması fonksiyonelliği arttırıyor.

Golf, kişiselleştirilebilen dijital gösterge grubu, mobil aletlerle uyumlu, el hareketlerine duyarlı multimedya sistemi gibi yeniliklerle çağdaş kalmayı muvaffak oluyor.

Bir hayli modelde görev yapan 1.4 TSI 125 HP, makul hızlanma ve ekonomik tüketim sağlıyor.

Dışarıdan çok daha büyükmüş gibi idrak eden sunroof açılarak temiz hava girişi sağlıyor.


LED far ve gündüz farları yeni. Stopların aydınlatma grafiği değiştirildi.

.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin