Land Rover Sedan İle Tanışın – Detaylı İnceleme

0
1

2015’ten sonra otomotiv dünyasını SUV araba merakı sardı. Şehir içinde yüksek araba kullanmak çok trend oldu. Bilhassa BMW markasının bu konuda hayli özendirici olduğunu hem de şehir içinde SUV modasını çıkardığını söylemek yanlış olmaz. Peki bu moda daha ne kadar sürecek, her yer SUV araçlarla dolup taşacak mı?


Yukarıda da söz ettiğimiz gibi, bugün sahiden 4 tekerden çeker olmadığı halde arazi aracı kamuflajlı şık binek otomobil kullanmak çok moda ve bu bir dönem akımı. Tıpkı bir dönem İspanyalı paça pantolonların moda olması ve herkesin kesinlikle bunlardan giymesi gibi otomobil piyasasında da 2010’lu yıllar SUV araç kullanılan yıllar olacak. Peki, SUV modası ne vakit geçecek ve yerini hangi tip otomobiller alacak, merak ediyorsanız, cevabı şöyle: 2020’li senelerde otomobil tasarımcılarına göre; kuvvetli, havalı, premium bir sedan havası esecek. İşte tam da bu öngörüyle arazi araçlarının kralı Land Rover sedan tasarımı için kolları sıvadı.

Land Rover Sedan Modeli Kapıda!
2019 model Land Rover sedan modeli şu anda tasarım evresinde. Ancak bu tasarım şimdiden otomobil dünyasının duayenlerinden tam not almış. Evvela bu araç, sedan olmasının yanı sıra tamamiyle elektrikli olması istikametiyle de sahiden bir ilk.


Land Rover’ın Sedan Aracını Kim Tasarladı?
Bu konuda marka sahiden çok ayrıntılı bir çalışma yapmış. 2019 sedan Land Rover için mühendislik, tasarım ve malzeme kalitesi konusundan hiç ödün verilmiyor. Kleber Silva isimli tasarımcının ekibiyle beraber geliştirdiği proje, eleştirmenlerden tam not aldı dahi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin