Kia’dan Yeni Crossover

0
70

Kia’dan yeni crossover

Kia, yeni B segmenti crossover modelinin Stonic ismini taşıyacağını nihayetinde resmen izah etti. “Speedy – Hızlı” ve “Tonic – Tonik” kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan kompakt SUV, Kia’nın izahlarına göre oldukça çevik olacak.

  • Kia, yeni B crossover modelinin Stonic ismini taşıyacağını nihayetinde resmen izah ederken, aracın çizimleri de ortaya çıktı.

Güney Koreli üretici, modelin isminin yanı sıra tasarımını da paylaştı. Üç adet dizayn taslağı ile karşımıza çıkan Stonic hem iç, hem de dış tasarımını sergiliyor. Resimlerden da görüldüğü üzere Stonic, ayrık ön far tasarımına sahip enteresan görünümlü Kona’nın aksine ananesel bir tasarıma sahip olacak.

Stonic, bu tasarım çalışmalarında devasa jantlarla sergilense de, Kia bunları imalat modeline taşımayacaktır. Aynı vaziyet geri çekilen kapı kolları ve arkadaki devasa egzoz çıkışları için de geçerli. Crossover’ın yol sürümü büyük olasılıkla daha büyük bir bakanlar kurulu ve yan ayna düzenine sahip olacaktır. Hasılı burada gördüğünüz tasarım çalışması kadar havalı olmayacak. Kia, Stonic modelinin büyük kardeşleri Sportage ve Sorento’dan bir takım çizgiler taşıyacağını belirtti. Tavan çizgisi ve arka far düzeni bu noktada en çok dikkat çeken ayrıntılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin