Fiat – Egea hatchback Cenevre Otomobil Fuar’nda Tanıtıldı

0
241

Fiat Egea’nın, hatchback karoserli modelinin, en sportif kostümlü özel serisinin dünya tanıtımı, 87. Cenevre Otomobil Fuar’nda gerçekleştirildi.

Geçen sene Cenevre Otomobil Fuarı’na damgasını vuran, Fiat Chrysler Automobiles Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge tarafından geliştirilerek, başta Avrupa olmak üzere dünyanın bir hayli ülkesinde satılmak üzere, Bursa’da üretilen Egea Ailesi, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda özel bir seri ile bulundu.

Avrupa pazarlarında Tipo isimiyle satılan Fiat Egea’nın, hatchback karoserli modelinin, en sportif kostümlü özel serisinin dünya tanıtımı, 87. Cenevre Otomobil Fuarı’nda meydana geldi.

Yeni özel serinin ön bölümünde yer alan ‘bi-xenon’ farlarla daha değişik görünüm yakalanırken siyah parlak ızgara ve ayrıntılarıyla dikkati çekiyor. Standart sürümlerde krom olarak kullanılan gösterge oturumu gibi iç mekan ayrıntılarında da ‘piyano siyahı’ olarak adlandırılan parlak siyah malzemeler ilk bakışta dikkat çekiyor.

Piyano siyahı kullanımı sportif hava girişlerinin çevreninden dikiz aynası kapaklarına kadar devam ediyor. Yeni dinamik tasarımlı 18 inçlik alaşımlı jantlar aracın sportif görünümüne dinamik dokunuş veriyor. Filmli arka camlar ve gövde ile aynı renkteki kapı kolları ise gibi özelliklerle bitiriyor.


İzahta görüşlerine yer verilen Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu, Fiat Tipo Hatchback S-Design’ı Haziran 2017’den itibaren Avrupa pazarlarına yönelik üretip ihraç etmeye başlayacaklarını belirterek, station wagon karoserli Tipo/Egea modelinin de S-Design sürümünün olacağını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin