Citroen C3 Aircross’u Tanıttı

0
120

Citroen yeni otomobil modeli olan Citroen C3 Aircross modelini görücüye çıkardı. Yeni modelde dikkat çeken ilk teferruat MPV konseptini SUV konseptine dönüşümü oldu.

Yeni Citroen C3 Aircross, Peugeot’nun SUV modelleri olan 3008 ve 5008’in hemen peşinden SUV serisine katılan son Fransız araç oldu.

Yeni Citroen C3 Aircross aslında markanın daha önceki C3 Picasso modelinin bir üst modeli olarak karşımıza çıkıyor. Kasım ayında satışa çıkması beklenen C3 Aircross pazarda Nissan Juke ve Renault Captur modelleri ile yarışacak.

Ücret ile ilgili daha net bir bilgi olmasa da Avrupa’da 17 bin Avro’dan başlayan ücretlerle satışa sunulacağı düşünülüyor.

C3 Aircross 90 değişik araba döşeme ve Urban Red (Şehir kırmızısı) ve Hype Colorado gibi egzotik 5 değişik dış renk seçeneği ile piyasaya sürülecek.

17.78 santimetre genişliğinde dokunmatik ekranın altında yer alan tuşlarla gösterge paneli de kontrol edilebilecek.

Her ne kadar MPV tipi araç algısı yok edilse de bu algı pratikte C3 Aircross modelinin satışı için anahtar nokta olacak.

C3 Aircross modelinin, sınıfının en geniş aracı olacağını belirten Citroen, taşıma alanının 410 ila 520 litre civarında olacağını belirtiyor.

Arka koltukların kapanması vaziyetinde C3 Aircross bin 289 litre bagaj alanına sahip olacak. Bu rakam rakibi Nissan Juke modelinden 100 litre daha fazla.

Benzinli ve dizel seçenekleri ile satışa sunulacak C3 Aircross’un giriş düzeyi modelleri PureTech82 benzinli ve PureTech 110 olarak duyuruldu.

BlueHDi 100 ve Blue HDi 120 dizel modellerinin yanı sıra 128 beygir gücünde bir model de satışa sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin