BMW mi Mercedes mi Audi mi Hangisi Seçersiniz ?

0
330

BMW 5 Serisi, Mercedes E Serisi ve Audi A6 seçeneklerinden hangisi size çok cazip geliyor?
Saygın otomobiller denilince BMW, Mercedes ve Audi ilk akla gelen marakalar arasında sayılabilir. Avrupalı otomobil üreticilerinin sunduğu bu prestijin altında yıllardır taviz vermedikleri malzeme kalitesi, işçilik kalitesi, etrafçı siyasetler, güvenlik odaklı olmaları ve elbette yenilikçi tasarımları var. Peki, seçme talihiniz olsaydı, BMW 5 Serisinden bir otomobil sözgelişi 520, 518 veyahut Mercedes E Serisinden E180 ya da E300 mü; yoksa Audi A6 mı almayı seçenek ederdiniz?

Tercihi BMW Olanlar
BMW markası, temelde ikinci Dünya Savaşı sonlarında uçak yapımı için kolları sıvamış, askeri havacılıktaki deneyimlerini daha sonra binek otomobil ve diğer kara taşıtları için kullanmış bir Alman markası. Bugün, BMW’in SUV, sedan, coupe, cabriolet gibi hemen her karoser tipinde bir alternatifi var. Bilhassa BMW5 Serisi sedan kasa tipi Türkiye’de çok tutuluyor. Hem sportif hatlar sunabilen BMW 5 sedanları, ayrıcaağır ve havalı görünmeyi muvaffak oluyor. BMW 530i, BMW 520d, BMW 540i gibi popüler seçenekleri var.

Tercihi Mercedes Olanlar
Mercedes, Alman otomotiv sektörü denilince akla ilk gelen marka hemen hemen. Saygın otomobilleri ile tanınan Mercedes, Türk kullanıcı için hemen hemen bir ihtiras. Bir sefer Mercedes’i olan ondan vazgeçemiyor adtea. Mercedes E serisi ise prestij meraklılarının gözdeleri arasında. Mercedes E180, Mercedes E300, Mercedes E220d, Mercedes 350d gibi efsane seçenekler sunuyor.
Mercedes E Serisi duyuruları için arabam.com Mercedes E Serisi şeklinde filtreleme yapabilirsiniz.

Exklusive Premiere des Mercedes-Maybach S 650 Cabriolets am Vorabend der LAAS 2016 ;Kraftstoffverbrauch kombiniert: 12,0 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 272 g/km
Exclusive Premiere of the Mercedes-Maybach S 650 Cabriolets at the eve of the LAAS 2016; Fuel consumption combined: 12,0 l/100 km; Combined CO2 emissions: 272 g/km

Tercihi Audi Olanlar
Audi sahibi olmak demek ‘çok havalı olmak’ demek. İçiçe geçen halkalardan oluşan ambleminden tutun da iç donanımına kadar baştan aşağı hava demek Audi. Güvenlik konusuna da çok ehemmiyet veren markanın uzun yolda ve kısa mesafede kullanıcı ve yolcuya sunduğu konfor tartışılmaz. Audi A6, standart donanıma ek sunduğu özelliklerde çeşitlilikle dikkat çekiyor. Ayrı olarak birinci sınıf malzeme kalitesi de unutulmamalı.
Yeni Audi modelleri ile ilgili bilgi sahibi olmak ve ayrıntılı test sürüşü muhtevalarını okumak için arabam.com test sürüşü muhtevalarını Audi Markası şeklinde süzebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin