APP Plaka Hakkında Bilgiler. APP Plaka Yasak mı ?

0
150

APP Plaka harbiden gözü hoş gözüken bir yapıda arabasını modifiye etmek isteyen herkesin ufak ufak başlangıçlar yaptığı bir tecrübe oluyor. APP Plaka ile ilgili 2016 Kasım’da bir yasa tertip etmesi geldi. Bu tertip etme neticesinde bir çok yeni APP Plaka koşulları meydana geldi, peki nedir bu APP pkala kanuni koşulları sizlere otomobilkurdu olarak bu şartlar hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

APP Plaka Nedir ?

APP Plaka, daha çok kalın harf ve rakamları barındıran ve çevreninde çerçeve olmayan kabartma şeklinde plaka tipidir. parlayan ve çoğunlukla çift taraflı bant ile yapıştırılan ve hem de çoğu kez damgasız olarak kullanılan yeni moda araç plakası olarak bilinir.

şimdi gelelim asıl sualimize 2016 başka bir deyişle geçen yıl gelen tertip etme ile beraber APP Plaka yasaklandı mı sizlere net bilgi verebilmek için bir kaç araştırma yaptık

App Plaka Yasaklandı Mı?

APP Plaka sektörü çok gelişmişti , ama çeşitli sebeplerden dolayı Trafik ve Devlet APP plaka kullanımını APP pkala takmayı netlikle yasakladı, hem de söylenen şuydu; 2016 kasım ayında yeni tertip etmenin kaçınılmaz olduğunu belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Artık kimse kafasına göre, plaka basamayacak ve yönetmelikte belirtilen ölçülerin dışına çıkamayacaktır” diye konuştu. Başka bir deyişle bu vaziyette kabartma, yazı yazılma, damgasız gibi bütün APP plakalar yasaklandı.

Plaka Cezaları Artıyor

Vaziyet yalnızca APP plakalar için değil, Plakayı başka yere takanlar içinde geçerli. Bu vaziyette yeniden cezai işlem uygulanıyor. Otomobil kurdu olarak APP plaka ve Plaka yer değiştirmeleri ile ilgili sizleri uyarıyor. Lütfen dikkatli olalım yoksa ceza yiyebilirsiniz.

Değişik yerde Plaka taşıyan sürücüye 92 Türk Lirası yönetimsel para cezası verilecek.

“Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere ters plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan veyahut değişik okunmasına veya okunamamasına kapı aralayacak şekilde plakasında farklık yapan araç sahibine 412 TL ceza verilecek. Plakanın uygun vaziyete getirilmesi için 7 gün müddet tanınacak.Bu müddet nihayetinde tescil plakalarını uygun vaziyete getirmeyenler ile ilgili 844 TL ceza verilerek tescil plakası uygun vaziyete getirilinceye kadar araç trafikten men edilecek. Böylelikle, kabartma plaka kullanmanın önüne geçilecek.”

APP Plaka Basan – Üretenlere Kaç Para Ceza Var?

App Plaka basan ve mühürleyenlere de ceza var;
“Basılı kâğıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanlara 10 bin TL para cezası verilecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin