2018 Yollarda Göreceğimiz Tüm SUV Otomobilleri Bir Araya Topladık

0
2

Dünyanın en tanınmış kişi otomobil tasarımcıları 2020’li senelere kadar SUV araçların popülaritesinin devam edeceğini söylüyor. Bundan sonra da yere yapışık sedan araçların popüler olacağına değin bir ön fikir var. Ancak bir kaç sene daha SUV rüzgarı esmeye devam edecek. Herkes iyi veya kötü yerden yüksek bir araca binmek isteyecek. Peki, 2018 model araçların en havalı SUV tasarımları hangileri olacak?


BMW X5
Oldukça büyük bir SUV araç olan X5’in yeni nesil aracı 2018 nihayetinde tanıtılacak. Tasarımında klasik BMW anlayışından biraz uzaklaşacağı düşünülen yeni X5 modelinde elektronik yalpa kontrolü, integral aktif direksiyon, yönlendirilebilir arka tekerlekler dikkat çekecek gibi. 2018 X5’te hibrit sürüm da olacak.

 


BMW X4
BMW X3’ün coupa versiyonu olan X4, saldırgan bir SUV araç olarak tasarlandı. Arka tasarımı aktüel modele göre daha akıcı olacak. 400HP’lik yeni X4 ne vakit satışa sunulacak sualine uzmanlar 2018 yaz sonu diye cevap veriyor. Tesla’dan esinlenen elektronik sistem aktüellenebilir özellikte. Ancak merak etmeyin daimi aktüelleme yapmak zorunda olmayacaksınız. X4’ün bilgisayarında muhtemelen üç senede bir günceleme yapılacak.

 


BMW X2
BMW markası SUV segmentinde beklentileri ıskalamak istemiyor. Tam manasıyla her ayrıntıya cevap sunmak istiyor. 2018’de satışa sunulacak olan BMW X2 de X1’in daha sportif bir sürümü olacak.

 


Mercedes Benz GLE
GLE modeli SUV araç sevenlerin hayallerini süslemeye devam edecek. Üstelik 2018’de 200kg hafifleyecek. 2018 model GLE, konfor ile ilgili da çok çekici bir dizi yenilik sunacak. Ayrı olarak aks mesafesi ve iç hacimde biraz genişlemede mevzubahis.

 


Mercedes AMG SUV Segmenti
2019’da ülkemizde de satışa sunulacağı düşünülen AMG’nin SUV modeli, şimdiden merakla bekleniyor. Mercedes GLE Coupenin genel tasarım hatları ile Mercedes AMG GT karışımı bir araç olacağı düşünülen yeni bir Mercedes SUV projesi de gündemde.

 


Mercedes Benz G
Mercedes markası ve SUV araç denilince aslında ilk aklımıza gelmesi şart olan araba gerçek bir arazi devi olan Mercedes G modeli olmalı. İlk sefer 1979’da üretilen Mercedes G modeli, 2018 seneninde daha fazla özerk sürüş keyfi sunacak. Ayrı olarak biraz daha genişleyeceği öngörülüyor.

 


Audi Q3
Audi SUV modelleri, kendine mahsus ortak bir tasarım diliyle sunuluyor. 2018 model Q3 ise sahiden ayakları yere sağlam basan sert bir şehirli araç formunda. Audi, SUV araç segmentinde biraz uzun bir ölçü kullanıyor. 2018 Audi Q3 modeli de tam 4.50metre uzunluğunda. 5 silindirli TFSI motor da aracın öne çıkan özellikleri arasında.

 


Audi SQ2
Audi’nin en kolay erişilen SUV modeli belki de SQ2. 2.0 litrelik 4 silindirli motoru ile 2018 model SQ2 de çok etkileyici bir otomobil.

 


Audi Q8
Audi’de SUV araç denilinde ilk akla gelen modellerden biri olan Q8, gelecek sene en favori otomobillerinden biri olabilir.

 


Skoda Karoq RS
Daha kuvvetli bir SUV heyecanıyla düğmeye basan Skoda 2018 model Karoq ile oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor. Skoda’nın ayrı olarak Arctic ve Skoda City isimli SUV modelleri de var.

 


Seat Ateca Cupra
Seat markası da SUV araç pazarından nasiplenmek istiyor. 2018 model Ateca 2.0 litrelik motor hacmine sahip.

 


Porsche Cayanne
2018’e coupe sürümünü da bulacağımız Cayanne SUV meraklılarının en çok dikkatini çeken araçlardan biri.

 


VW Touareg
Alman otomotiv devi Volkswagen’in çekici, havalı ve karizmatik SUV aracı Touareg, Cayenne ve Audi Q7 ile aynı platformda üretiliyor. 2.0, 3.0, 4.0 litrelik motor seçenekleri olacak.

 


Jaguar J-Pace
2018’de Jaguar markası SUV pazarında epey güçlü bir rakip olacak. Kullanıcıya 4 değişik SUV seçeneğini sunacak olan Jaguar, hybrit motor konusuna da yatırım yapıyor.

 


Volvo XC40
SUV pazarı bu kadar büyümüşken Volvo’nun bu vaziyete mesafeli durması beklenemezdi. 2018 Volvo XC40 modeli, pazarı tozunu atacak türden bir araç. İç bükey burun tasarımı, uzunlamasına bir ızgara formu ise onu diğer tasarımlardan ayıran ayrıntılar.

Peugeot 2008
2018 model Peugeot modelleri arasında göremeyeceğimiz ancak 2019’da yola çıkacak olan 2008’in SUV modeli, 4 silindirli motora sahip.

Ford Fiesta SUV
Ford markası Edge ve Kuga modeli ile SUV pazarında yerini sağlama almıştı. Fakat daha kompakt, daha erişilebilir bir SUV modeline ihtiyaç duymuş olmalı ki Ford Fiesta modelinin SUV versiyonunu yapmaya karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin