2018 Volvo XC40 İle Tanışalım – Teknik Bilgileri Ve İnceleme

0
1

Bir takım otomobiller her vakit havalı, saygın ve kuvvetli olmakla hemen hemen eş manalı bir marka değeri taşır. BMW, Mercedes, Audi, Volvo ve sayamadığımız diğer markalar…Ancak Volvo, bu markalar arasında kendine öne çıkan özel bir nitelik ktmış değişik bir marka algısına da sahip. Otomobillerden veyahut arabalardan hiç anlamayan biri dahi bilir ki ‘Volvo güvenlik- sağlamlık demektir’. işte bu algıyı yaratmak öyle kolay değil. İlk esnek kayışlı emniyet kemeri, ilk otomatik stop lambası gibi devrimlere imzalamak ve daimi olarak güvenlik odaklı teknolojilere yatırım yaparken konforlu, havalı, güzel, performanslı olabilmeyi de muvaffak olmak epeyce emek, çokça bilim, en çok da gayretkeşlik işi.


Volvo Cars, dünya genelinde sağladığı güvenli bir otomobil olma algısını sürekli yükseltiyor. Bu istikametiyle de bilhassa ailelerin ya da ailesi için araba almak isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Ülkemizde araba ücretleri ne yazık ki vergiler ve daha pek çok sebeple epeyce yüksek. Bu da böyle güzel, konforlu, güçlü, donanımlı en ehemmiyetlisi de güvenli araçlara ulaşmayı zorlaştırıyor. Bu negatifliği bir kenara koyarak, Volvo’nun soluk kesen XC90 modelini inceleyelim mi?


Volvo Cars Yeni Küçük SUV Modeli XC90’ı Tanıttı!
Avrupalı otomotiv devi Volvo, yeni modellerinden biri olan XC40’ı geçtiğimiz günlerde Milano’da tanıttı. Bu şık ve etkileyici otomobile de Milano yakışırdı zati.

Bildiğiniz üzere otomotiv dünyasında kuvvetli bir SUV tesiri hakim. Tüm markalar en az bir SUV model sunuyorlar. Şehir içinde kullanılacak yüksek araç beklentisine karşılık vermek üzere tasarlanan SUV’lar ise çok alaka görüyor. Volvo markası da bu pazara dahil olarak rakebeti oldukça yüksek bir yere çekti.

Tasarım Mağazasında Tanıtım Yapıldı
Volvo’nun compakt Premium SUV modeli XC40’ın tanıtımında asal dikkat çeken ayrıntı ise, alıştığımız üzere otomobil fuarları yerine Milanodaki bir İskandinav tasarımmağazasında gerçekleşen tanıtım oldu.

Ezber Bozan 2018 Model Volvo XC40
Volvo markası, klişeleri kökünden yıkmaya kararlı. Yapılan tanıtım da bunun en iyi delili. Aynı zamanda Volvo bu sene SUV pazarında 3 farklı araçla yarışıyor.

Volvo XC40 Özellikleri
Volvo XC90, Volvo XC60 ve Volvo XC40 ile SUV segmentini fena halde yoracak olan marka, şehir içinde yüksek araç kullanmayı sevenler için donanım, konfor, güvenlik, performans ve prestiji bir arada kompakt olarak sunmak için hazır.

Volvo XC40 motoru, turbo benzinli, dizel ve hybrit seçenekleriyle sunulacak. 8 ileri otomatik vites Volvo XC40 netlikle çok seçenek edilecek.

Volvo XC40’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri ise iç mekanda bulunuyor. Özellikle gizleme alanları, çantanızı, telefonunuzu ve diğer şahsi eşyalarınızı koyabileceğiniz alanlar ile ilgili çok farklı analiz eder üretiyor.

2018 Model Volvo XC40’ın Ücreti
Aracın ücreti ile ilgili daha net bir bilgi yok. Bilhassa de Volvo XC40 Türkiye ücretini düşünmek zor.

2018 Volvo XC40 Ne Zaman Üretilecek?
Compakt SUV segmentindeki Volvo XC40, Almanya’daki tesislerde üretilecek. İmalat, bu yıl kasım ayında başlayacak. Hemen peşinden hızla önce Avrupa’da sonra da diğer ülkelerde satışlar başlayacak.

Volvo XC40 Türkiye’de Satışa Ne Zaman Başlayacak?
Volvo XC40 Türkiye satışı 2018’in ilkinci yarısında başlayacak. Türk tüketicinin çok sevdiği araç için şimdiden heyecanlı bir bekleyiş var.

Volvo XC40 Rakipleri Kim?
Küçük SUV ya da kompakt SUV sınıfında Audi Q3, BMW X1, Mercedes GLA ile yarışacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin