2018 Toyota Corolla Yola Çıkmak İçin Gün Sayıyor.

0
159

Toyota markasının Corolla modeli, ülkemizde en emin aile arabalarından biri olarak kabul görüyor. Geniş bagaj hacmi, konforlu arka koltukları, şık tasarımı ile Toyota Corolla modeli Türk insanı tarafından çok seviliyor. Hal böyle olunca başka bir deyişle aracın popülaritesi bu kadar yüksek olunca Toyoto Corolla ikinci el piyasası da her daim canlı kalıyor. Buna ek olarak yeni Toyota Corolla’yı merak edenler de az değil. Peki, Toyota Corolla 2018’e hazır mı, yeni Corolla nasıl görünüyor, yeni model Toyota Corolla’nın motor özellikleri, güvenlik testi neticeleri, yol tutuşu, dijital uyumu nasıl, 2018 model Toyota Corolla ücreti ne olacak…Sizin için keyifli bir Toyota Corolla 2018 haberi yaptık.
Toyota Corolla 2018 Motor Özellikleri ve Tasarımı Nasıl Olacak?
Konuya motordan başlayalım. Benzini çok pahalıya alan bir ulus olarak dizel araçları severiz. Dizel mi benzinli mi tartışması hep yapılır ve uzmanlar konuya çok daha başka açılardan bakmamız gerektiğini söyler fakat biz, yeniden de dizel daha ekonomik der geçeriz. 2018 Toyota Corolla dizel seçeneği de sunacak elbette ama asal yenilik elektrikli veyahut hybrit motorda.

Dünya, gelecek nesiller için artık daha fazla oksijen istiyor. Bu amaçla her yeni nesil daha şuurlu seçenek yapıyor. Hem de etrafçı olmak içi dolu bir trend halini aldı dahi diyebiliriz. Bu vaziyete Toyota mühendisleri de kayıtsız kalamazdı ve kalmadılar da. Toyota, hem standart benzinli hem de hibrid araçlarda kullanılmak üzere yeni bir motor geliştirdi. Toyota Yeni Global Mimarisi ismini alan kısaca TNGA şeklinde tanıtılan yeni motor sistemi ortaya çıktı.  Toyota Motors şirketi, yakın vakitte geliştirilen ve bugüne göre biraz daha randımanlı motorların 2017’de devreye girmeye başlayacağını da söylemişti zati.

Toyota, dokuz yeni motorun 17 sürümünü ve dört transmisyonun 10 sürümünü 2017’den 2021’e kadar tanıtacak. Bu yeni sürümler, aynı dönemde altı yeni hibrid elektrikli Corolla sürüş sisteminin 10 sürümü için yeni elektrikli komponentlerle birleştirilecek. Toyota, TNGA ile otomobilin hemen hemen temel olarak her istikametiyle değişim geçirdiğini söylüyor. Binicilik yüksekliği, başlıklar açısı ve daha fazlası, otomobilin verimliliğini arttırmanın tüm istikametleri ile değişeceğinden söz ediliyor.

Toyota, bu iyileştirmelerin 2017’de kullanıma sunulmaya başlayacağını ve yakında tanıtılacak olan daha adlandırılmamış yeni bir araç modelinin kullanımında sunulacağını belirtti. Yeni TNGA güç aktarma uzuvları, şirketin 2020’ye kadar olan araç serisinin yüzde 60’ında yer alacak.

Üzerinde bir çok duyum alınan ve Toyota Yeni Global Mimarisi kullanılarak üretilecek Toyota Corolla 2018 modelinin, 2017 seneyin nihayetinde satışa sunulması bekleniyor. Yani “yeni Toyota Corolla ne vakit satışa sunulacak” diye düşünüyorsanız, “2018 başında galerilerde göreceksiniz” diyebiliriz.

Toyota Corolla 2018 konusunda neler konuşuluyor?
Henüz geliştirme mertebesinde olan Toyota Corolla 2018 ile alakalı somut bir bilgilendirme henüz yok ancak pazarda ile ilgili çok konuşulan bir model olduğunu söyleyebiliriz.
Yayınlanan kimi Japonya kaynaklı raporlar ve beynelmilel yayınlara göre, BMW, BMW-Toyota teknik ortaklığının bir parçası olarak 2018’de yeni nesil Toyota Corolla‘ya motor sağlayabilir.
yeni
Söylentilere göre, Toyota motorlarında Toyota Corolla 2018 ile beraber 1.5L 4 silindirli benzinli, 1.5L Hybrid, 8NR-FTS 1.2 turbo şarjlı benzinli ve tanıdık 1.8L VVT-i benzinli motor bulunuyor. BMW’nin üretmiş olduğu motorun Corolla’nın en üst modellerinde sunulması bekleniyor. Bu, Toyota Corolla`nın kitlesel pazardaki çekiciliğini arttırmaya yönelik ciddi bir  gelişme olacak.

Yeni nesil Corolla`nın başta söz ettiğimiz Toyota Yeni Global Mimarisini de kullanarak, araç gövdesinin sağlamlığını arttıran ve daha iyi çarpma savunma derecesi ile daha duyarlı bir kullanım sunması bekleniyor. Toyota Corolla 2018`in ilk kroki görüntülerinden görüldüğü kadarıyla, arka koltukta oturan yolcu konforu sağlamak için uzunluğu aynı meblağken, dingil mesafesini arttırılmış. Bu da yeni nesil Corolla’nın mevcut modelden biraz daha büyük olacağı varsayımını güçlendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin