2018 Renault – Megane Fiyatı Ve Detaylı İnceleme

0
2

Renault 2018’de yeni Megane’ı ile görücüye çıkmaya hazır. Aracın yeni duruşu son zamandaki modaya uymuş ve 4 kapılı bir sedan olsa da bir spor otomobil havası barındırıyor. Tasarımın yanında Renault’un kuşkusuz en başarılı alanlarından biri olan motor ile ilgili da kendisini aşarak daha randımanlı, ekonomik bir teknoloji ortaya koyduğunu görüyoruz. Peki 2018’de yeni Renault Megane ücreti ne olacak ve yeni Megane teknik özellikleri neler? Ayrı olarak yazımızda Renault Megane resimlerinden oluşan geniş bir resim galerisi de bulabilirsiniz.

Dış Tasarım:

Aracın dış tasarımında spor çizgiler hakim. Aracın spor ruhu her açıdan ufak ayrıntılarla güçlendirilmiş. Adaleli gövde yapısı da bu ruhu destekliyor. Yeni Megane’de en dikkat çeken ayrıntılardan biri ise ön tekerleklerin hemen üstündeki küçük hava ızgaraları. Daha çok coupelerde görmeye alışık olduğumuz bu ayrıntı Megane’de başarıyla tasarıma adapte edilmiş. Saldırgan arka stoplar ise son derece başarılı. Arka bölümdeki difüzör de gövdeye mükemmel bir uyum sağlamış.

İç Tasarım:

Aracın iç tasarımı da dış gibi spor bir ruhla dizayn edilmiş. Koltuk döşemelerinden, klima hava çıkışlarına; konsoldan, gösterge oturumlarına ve direksiyona kadar bu ruh savunmuş. Kullanılan işçilik sınıfı içerisinde ön tasarıya çıkacak kadar kaliteli ve yeni Renault Megane’nin ardında yatan teknoloji ise Fransız mühendislerinin maharetlerini konuşturduğu nokta olmuş. Bilhassa saydam cam gösterge çok ince ve şık bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Arka koltukların diz mesafesi oldukça rahat. Konsol bize biraz başka bir markanın modelini anımsatsa da kendine has bir havası yok diyemeyiz. Yeni Renault Megane’nin bagaj hacmi ise 503 litre ama bu değer 983 litreye kadar yükseltilebiliyor.

Performans ve Ücret:

Evvela aracın performansına bakacak olursak; Yeni Megane 3 değişik dizel motoru ve 2 değişik benzinli motoru ile satışa sunuluyor. Dizel motorlardan ENERGY dCi 130 yüksek performans arayan kullanıcılar için geliştirilmiş 320 Nm yüksek tork gücü, 130 at ve 1.6 litre motoru bu konudaki beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Ayrı olarak böylesine kuvvetli bir motora göre 100 kilometre’de vasati 4-4.1 litre yakıt tüketimi de akılalmaz düzeyde idareli diyebiliriz. 1.5 litrelik diğer iki dizel motor ise 90 ve 110 beygirlik güç üretiyorlar. Yakıt tüketimleri ise 100 kilometredeortalama 3.7-3.9 litre arasında değişmekte.

Benzinli motorlara gelecek olursak; Renault 2018’de yeni Megane için müşterilerine 1.6 litre 115 beygir ve 1.2 litre 130 beygirlik iki farklı motor sunuyor. Özellike 1.2 motor ülkemizdeki yüksek MTV için ideal olabilir. En hızlı benzinli motoru 0-100 km/shızlanmasını takriben 10.6 saniyede gerçekleştirebiliyor. Benzinli motorların en yüksek tüketime sahip olanı 100 km’de ortalama 6.3 litre yakıt tüketirken en düşük değer ise 5.3 litre.

Araç, 4 farklı şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Bunlar; 5 ileri manuel, 6 ileri manuel, EDC 6 ileri çift kavramalı otomatik ve EDC 7 ileri çift kavramalı otomatik.

Gelelim 2018 yeni Renault Megane ücretine; 2018’de Yeni Renault Megane 73.000 TL, 97.000 TL ve 115.000 TL başlangıç ücretine sahip. Panoramik cam tavan gibi donanımlar ile beraber ücret biraz daha yükselebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin