2018 Model Nissan Leaf Artık Uzun Menzil Gidecek.

0
1

‘Elektrikli arabalar satar, satmaz’ derken markaların birer birer elektrikli araç ve hybrit teknolojisine yatırım yapmaları sonuç vermeye başladı. Artık dünyanın en çok satan elektrikli araba markası, en iyi elektrikli aile arabası gibi kavramlar gündelik hayatımızda daha çok kullanılıyor. Başka bir deyişle elektrikli araba konusu iyice kanıksandı. Nissan, elektrikli motor teknolojisine yatırım yapan markalardan biri. Nissan Leaf 2018 ise epey konuşulacak ve talep görecek gibi görünüyor. Peki, 2018 model Nissan Leaf’ın özellikleri neler?


Nissan Leaf, ilk kez 2010 yılında yollara çıktı. Elektrikli araç yatırımlarının başladığı ama bugün olduğu kadar çok gündemde olmadığı 2010’da, bu araç, ileri görüşlü bir tasarımolarak görüldü.

Gelecek hafta başlayacak olan Frankfurt Otomobil Fuarında Nisaan Leaf 2018 modeli görücüye çıkacak. Nissan marka yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre Leaf modelinin fiyatı, alışılmış elektrikli araç pahalılığında daha erişilebilir seçenek olabilecekken tasarım ve teknik donanımda önceki Leaf modellerinden epey ayrışan detaylar var. Peki yeni Nissan Leaf’ın özellikleri nasıl?

Öncelikle genel tasarımda daha sportif bir hava hakim kılınmış. ‘V’ şeklindeki ızgara, önde yatay arkada dikey ışıklandırma dikkat çeken yenilikler. Ancak esas dikkat çekici yenilik,Nissan Leaf kokpitinde gözleniyor. Burada geniş bir ekran, çok daha teknolojik detaylar, sürücüyü adeta dijitalleştiren bir teknoloji önemli ölçüde fark yaratıyor.


Elektrikli Araçların Sorunu Nedir?
Elektrikli araçların diğer yakıt türleriyle çalışan araçlara nispeten tercih edilmeme nedeni daha çok menzil yetersizliğindendir. Elbette şarj istasyonu yetersizliği, performans, bu araçların pahalılığı gibi nedenler de var ama menzil, hala kesin olarak çözülememiş, önemli bir sorun. Nissan yeni Leaf modelinde 2010 model Leaf’a nazaran bu sorunu epeyce çözmüş görünüyor. Araç, 60kWh batarya ile 500km yol yapabilecek.

Tek Pedallı Araç
Otomobil teknolojisi sürekli ama sürekli gelişir. Bu gelişim, daha güvenli, daha performans odaklı, daha ekonomik, daha sağlam, daha konforlu, daha kolay olma konularına odaklanır. Nissan markası da bu konuda keyifli ve fark yaratan bir yenilik sunuyor. Getirdiği e-pedal teknolojisiyle tek pedal kullanarak aracı yönetebiliyorsunuz.


Kendi Kendini Park Edebiliyor
Son model Nissan Leaf, 12 adet elektronik sensöre sahip. Bu sensörler aracın kolayca ve güvenli bir biçimde kendi kendini park etmesini sağlıyor. Kendi kendini park edebilen bir araba sahibi olmak, büyük konfor ama Nissan güvenlik konusunda da keyifli çalışmalar yapıyor. Örneğin trafik ışığı algılama sistemi ara sıra ışığı kaçıranlar için mükemmel bir yardımcı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin