2018 Lexus LS Tanıtımı Yapıldı – Lexus LS Özellikleri

0
67

Lexus, tamamiyle yenilenmiş, 5. nesil LS sedanı tanıttı. Boyutları büyüyen amiral gemisini GA-L isimli lüks otomobil platformuna taşıyan Japon marka, LC 500 coupe’nin de temellerinde yatan bu platform sayesinde aracı daha geniş ve alçak bir tasarıma kavuştururken ağırlık merkezini de aşağıya çekmiş.

Yeni LS’in şef mühendisi Toshio Arahi otomobil ile ilgili şunları söyledi: “Yeni nesil LS, Lexus markasını temsil etmekle kalmayacak, bu arada Japon kültürünü kendisinde barındıran yeni nesil bir lüks otomobil olacak. Bu yüzden de aracın, lüks bir otomobilden beklenenden çok daha başarılı olması gerekiyor.”

Kaputu altında çift turbo beslemeye sahip, 3.5 litre hacimli bir V6 motor barındıran otomobil 420 at güç, 600 Nm tork üretebiliyor. Bu veriler evvelki nesil V8 motorunkilerden çok daha iyi. 10 ileri vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilen motor büyük sedanı 0’dan 96 kilometre/s sürate 4.5 saniyede eriştiriyor.

Lexus, LS için siparişlerin sene sonuna doğru alınmaya başlayacağını belirtti. Bu yüzden ücretlerin birkaç aya kadar belirlenmiş olmasını bekleyebiliriz. O vakte kadar aşağıda yer alan resim galerisinde yeni nesil LS’e doyabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin