2018 Audi – A8 / Detaylı İnceleme

0
1

Audi A8 ikinci el duyurularında da çok alaka gören lüks sınıf bir araç. Sedan araç grubunun en havalı temsilcilerinden biri olan A8, şimdi yenileniyor, değişiyor, dönüşüyor, kabuk değiştiriyor…


Otomotiv dünyasının en iyi, en saygın markalarından biri olan Audi, A8 modeli için revize düğmesine bastı dahi. Peki, geçen sene 24.399 adet satılmayı muvaffak olan2018 model A8’de neler değişecek?

Yeni Audi A8 İle ilgili Enteresan İzahlar
2018 model Audi A8 içinmarkanın İş ve Ürün Geliştirme Başkanı Peter Mertens bir takım izahlarda bulundu. Gelelim ayrıntılara…

Yapılan izahta Audi marka Euro 5 dizel araçların donanım ile ilgili tamamiyle aktüelleneceği izah etti. Geçtiğimiz günlerde başlayan testlerle bilhassa malzeme kullanımı konusunda kökten kararlar alındığı belirtildi. Malum Audi çıplak karoserde alüminyum kullanıyordu. Önceden kullanılan ve aracın hafiflemesine yardımcı olup performansı da arttıran alüminyum malzeme yerine daha ağır olan karma malzeme kullanılacağını söyleyenPeter Mertens, bu ağırlaştıran dönüşüme elektrikli motorun bataryasını taşıma ihtiyacının kapı araladığını belirtti. Yeni A8’in karoseri 282kg olacak. Bu da daha önceki Audi A8 modellerine göre 50kg’lık bir artış demek.

Yapılan izahta son model A8’lerde hybrit teknolojisine odaklanılacağı da belirtiliyor. Sınıfının en iyi karoserine sahip olduğu ve yakıt ile ilgili en etrafçı yaklaşımı en ekonomik biçimde sunacağını iddia eden Audi, nasıl bir alaka ile karşılacak; göreceğiz.

Sıfır kilometre Audi A8 almayı tasarılıyorsanız arabam.com sıfır kilometre duyurularını inceleyebilirsiniz.

İri kıyım sedan sevenler onu çok beğenecek!
2018 A8 modelinde tasarım önem vermiş ancak asal değişimler donanımda sağlanmış. Öyle ki marka, donanım ile ilgili kullanabileceği en üst düzeydeki teknolojiye odaklanmış. Yeni Audi A8’in boyu tam 5.17 metre. 5.30 metrelik çok daha uzun bir sürümü da olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin