2 El Araba Alırken DİKKAT Edilmesi Gereken Şeyler.

0
257

 2 El Araba Alırken DİKKAT Edilmesi Gereken Şeyler.  1. Bölüm

İlk olarak alacağınız arabanın marka ve model belirlemesini yapmanız gerekir. Aksi halde kafanızda birden fazla seçenek varken gittiğini bir satış mağazasında aslında hiç istemediğiniz bir modeli size oldukça güzel bir şekilde satıp yollaya bilirler.

Bir diğeri de bilgisayardan gördüğünüz ve konuşmasıyla sizi ikna eden kişilere itimat etmemeniz. Sonuçta kimse sizin babanızın oğlu değil ki bu zamanda kardeş kardeşi dolandırıyor her şeyden önce dikkatli olmak lazım.

Alacağını aracı bir bilir kişiye göstermeden önce mutlaka sürerek fiyat ve size verdiği konforu kafanızda hesaplamanız gerekir.

Belkide görünüşünü ve özelliklerini internetten çok sevdiğiniz bir araba şoför koltuğuna oturduğunuzda sizi hiç mutlu etmeyecek ve vaz geçeceksiniz. olamaz mı ?

Araç hakkında bilgi alırken servis kaydı olup olmadığını mutlaka öğrenin. Eğer varsa servis yetkilileriyle görüşün. Tabi daha sonra benim haberim yoktu gibi cevaplar almak istemiyorsanız.

Aracın KM kayıtlarına aracın plakası veya şase sini yazarak  den mesaj alın aracın üzerindeki KM ile uyuşuyor mu bakın.

Aracı alacağınız yerden uzak bir yerdeki ekspere götürün. Genelde satıcılara yakın olan yerler satıcıların tanıdıkları dır. Aracın geneli hakkında yalan söylemeseler de size psikolojik olarak o aracın alınacağına inandıra bilirler.

Devamı 2. Bölümde

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin